Пародонтит

«Людини підстерігають два майже неминучих недуги: пародонтит - найпоширеніша хвороба і любов - найзнаменитіша. Головне не хворіти ними у важкій формі »- так вважає досвідчений стоматолог - пародонтолог С.І. Сівовол.

Пародонтит - це запалення тканин, що оточують зуб («пародонту»), є посиленням не вилікуваного гингивіту. Рідше пародонтит буває наслідком місцевої алергічної реакції на ортодонтичні апарати, пломбу, протез. У дітей початок захворювання часто збігається з початком статевого дозрівання, у жінок на тлі місячних, клімаксу. Розвитку пародонтиту сприяє ослаблення імунітету, хронічні внутрішні захворювання, ендокринна патологія (цукровий діабет), хвороби крові, пов'язані з порушенням згортання крові (анемії, пурпури, тромбоцитопатії).

Як виявляється пародонтит:
Часто він починається непомітно для пацієнта з непомітних нешкідливих симптомів-припухлості, легкої періодичної кровоточивості ясен. Згодом приєднуються біль, посилюється кровоточивість, з'являється неприємний запах з рота, пізніше може додатися виділення гною при натисканні на ясна, в запущеному випадку починається патологічна рухливість зубів. Між зубами, що раніше щільно стикатися, утворюються вільні проміжки. Рухливі зуби травмують навколишні тканини і підсилюють запалення. Залежно від вираженості запального процесу відзначаються порушення функції жування, зміщення зубів, їх патологічна рухливість, травматична артикуляція (дефектна вимова). Атрофія ясен призводить до оголення шийок зубів і розвитку чутливості зубів. Подальший розвиток процесу може привести до пародонтальних абсцесів, остеомієліту.

За поширеністю пародонтит може бути:
- Очаговим (часто виникає навколо протеза, коронки, поруч з осередком  карієсу, внаслідок травми нависаючим краєм пломби, деталями зубних протезів. Це  пов'язано з пошкодженням зубодесневого з'єднання і утворенням зубоясеннових кишень)
- Генералізованим (страждають ясна верхньої та нижньої щелеп)

Ліквідація вогнища інфекції на початковому етапі не представляє особливої ​​проблеми (лікувальні комплекси Президент Антибактеріальний, Президент Дефанс + професійне видалення зубного каменю стоматологом). Якщо цього не зробити, ясна стають пухкими і атрофічним (зменшується їх об'єм, пружність), зуби починають хитатися і випадати. «Занедбаний» пародонтит на цій стадії вилікувати неможливо, проте необхідно боротися з мікробами і запаленням ясен, для запобігання розширеннязапалення.